Začněme tím, že bychom rádi věděli něco o vaší hudební tvorbě. Jaké žánry nyní preferujete a jaké jsou vaše hlavní inspirace?

Enzo Cafarelli: Momentálně pracuji na svém novém klavírním albu, které se bude zaměřovat na spojení moderních hudebních prvků s klasickým klavírním stylem. Mým cílem je vytvořit něco unikátního, co osloví širokou škálu posluchačů.

Mojí inspirací je nyní zejména Alan Jackson pro jeho schopnost psát upřímné a dojemné písně, které mají hluboký emocionální dopad. Jeho skladby pro jeho dcery mě obzvláště oslovily, protože zobrazují lásku a péči, kterou cítí k nim jako otec. Já jsem také otec, i když dvou kluků, ale v tomto ho naprosto chápu a obdivuji. Je fascinující, jak dokáže ve svých textech zachytit důležité momenty v životě a vztazích. Snažím se přenést podobné emoce do své vlastní hudby a vytvořit skladby, které mohou oslovit a dotknout se lidí na osobní úrovni.

To zní opravdu zajímavě. Enzo Cafarelli. Proč zrovna tento pseudonym? Slyšel jsem, že máte zajímavý příběh. Jak vlastně vznikl? Mohl byste nám o něm něco povědět?

Enzo Cafarelli: Samozřejmě, rád. Pseudonym Enzo Cafarelli má pro mě hlubší význam. Jméno Enzo mi bylo dáno, když mě křtili v kostele jako mimino v italské Neapoli. Je to jméno, které má pro mě velký osobní význam a spojuje mě s mými italskými kořeny. A jméno Cafarelli pak připomíná mou prababičku z Itálie, která byla a stále je, i když již nežije, pro mě velkou inspirací. Zejména v té rodinné a lidské stránce. Je to jakási pocta mé rodinné historii a zároveň to symbolizuje spojení mezi minulostí a současností.

To je opravdu krásný příběh. Děkuji, že jste se s námi podělil o tyto osobní detaily. Jak se toto spojení s vašimi kořeny projevuje ve vaší hudbě?

Enzo Cafarelli: Moje kořeny a osobní zkušenosti jsou pro mě neustálým zdrojem inspirace při tvorbě hudby. Snažím se do mé hudby vnést určitou autenticitu a emocionální hloubku, která vychází právě z mého osobního příběhu a životních zkušeností. Doufám, že se to projevuje ve zvuku mé hudby a že každý to bude hlavně v budoucnu moci slyšet i v dalších textech mých písní.

Zajímá nás také vaše hraní v prestižních hotelech, jako je The Grand Mark a Hilton Old Prague. Jak k této spolupráci došlo a jaká je vaše zkušenost s hraním pro takovéto publikum?

Enzo Cafarelli: Spolupráce s hotely jako The Grand Mark a Hilton Old Prague je pro mě skvělou příležitostí sdílet svou hudbu s různými lidmi z celého světa. Došlo k tomu prostřednictvím agentury mého kamaráda, která se specializuje na propojení umělců s exkluzivními místy. Moje zkušenost s hraním v těchto hotelech je velmi pozitivní. Publikum je vždy příjemné a otevřené novým zážitkům, což mi umožňuje vyjádřit se skrze hudbu naplno.

Před tím, než ukončíme náš rozhovor, můžete nám prozradit něco o vašich budoucích plánech? Slyšel jsem, že chystáte nové hudební projekty. Můžete nám o nich říct více?

Enzo Cafarelli: Momentálně se chystám vydat album, které bude představovat jedinečný zážitek posluchače. Koncept tohoto alba je postaven tak, aby posluchač pocítil atmosféru, jako kdyby seděl v hotelovém baru při kávě a naslouchal tónům klavíru. Album bude kombinací klasických písní od mistrů popu s klasičtějším nádechem a moderními prvky.

Aktuálně mám také rozpracované album s mnoha skladbami, které jsou pečlivě vybírány a aranžovány tak, aby posluchače vtáhly do atmosféry, kterou chci vyjádřit. Datum vydání zatím není přesně stanoveno, ale fanoušci mohou očekávat, že budu nadále sdílet aktualizace ohledně vývoje a jeho vydání prostřednictvím mých sociálních médií a webových stránek enzopiano.eu.

To zní naprosto vzrušující! Máme se na vaše nové album velmi těšit. Děkuji vám, Enzo, za váš čas a za sdílení vašich plánů s námi. Přejeme vám hodně štěstí s vašimi budoucími projekty!

Enzo Cafarelli: Děkuji vám, jsem rád, že jsem mohl být tady a sdílet s vámi své plány. Těším se, až budu moci představit svou novou hudbu světu.